Koroneiki oliivid

KORONEIKI OLIIVID – on need, millest pressitakse ühte maailma parimat oliiviõli ja need on täiesti teadlikult ka need, millest on pressitud oliiviõli, mida meie otse Pelopennosose õliveskist teie köögiriiulile toome.
Kobaras kasvav Koroneiki oliiv on väike kuid vastupidav ja teda iseloomustab ka väärtusliku küllastumata rasvhappe (oleiinhappe) väga kõrge sisaldus.
Koroneiki oliividest pressitud õlil on mahe aroom ja puuviljane, kergelt sidrunit meenutav maitse. Erinevalt paljudest muudest oliivisortidest ei sobi Koroneiki oliivipuud tänapäeva kõrgtehnoloogilistes istandustes kasvatamiseks.
Meie oliiviõli pärineb Messina piirkonnast, mis asub tuntud oliivipealinna Kalamata vahetus ümbruses. Tuhandeid aastaid on see piirkond pakkunud oliivide kasvatamiseks ideaalseid tingimusi. Mere ja Taygetose mägede lähedus tagavad kerge talve ja vajaliku vee suvekuudel. Kuna sealsed oliivisalud ei võimalda järskudel nõlvadel kasutada suuri masinaid, korjavad oliivikasvatajad saaki nagu sajandeid tagasi ja pakuvad nii meile ühte parimat oliiviõli, millist tavakaubandusest osta ei ole võimalik. Tule maitse ning veendu selle headuses!